Wykaz dokumentów potrzebnych do sakramentów świętych i katolickiego pogrzebu

Chrzest św.

• akt urodzenia dziecka (odpis)
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców
  • dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, data urodzenia, adres)
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary

Pierwsza Komunia św.

• metryka chrztu dziecka

• metryka chrztu
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji
  • w przypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej

Małżeństwo

• metryka* chrztu z wpisem o udzielonym sakramencie bierzmowania (aktualna; 3 miesiące ważności)
  • dowód osobisty
  • ostatnie świadectwo z religii
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej
    poradnictwo życia rodzinnego
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne – tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

* – metrykę należy odebrać w parafii, gdzie został udzielony sakrament chrztu, a nie w parafii zamieszkania.

Pogrzeb

• akt i karta zgonu
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komuni Świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala)

Regulamin cmentarza parafialnego – tutaj.
Plan cmentarza parafialnego – tutaj.