Ogłoszenia i intencje

Parafia pw. św. Idziego w Przedborowie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA Po Narodzeniu

2 styczeń 2022

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.
  3. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. W nowym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę tego dnia od 9:00. Adoracja NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU połączona z możliwością skorzystania ze spowiedzi trwać będzie w kościele od 18:00 do 19:00, a zakończy się Eucharystią w intencji zmarłych z wymienianek rocznych.
  1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, druga niedziela miesiąca oraz przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  1. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Na czas odwiedzin duszpasterskich codzienna Msza św. odprawiana będzie o godz. 8.00 rano. Proszę o pomoc w transporcie podczas kolędowania.
  • PONIEDZIAŁEK, 03.01.2022 – PRZEDBORÓW II od godz. 14.00 od początku
  • WTOREK, 04.01.2022 – PRZEDBORÓW III od godz. 14.00 od początku
  1. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały naszą świątynię i złożyły ofiarę na kwiaty. Proszę o pomoc, by w najbliższy czwartek rodziny Ilskich i Otwiaska (nr 157 Rekinice i 164 Rekinice) aby uporządkowały świątynię.
  2. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – szczególnie „OPIEKUNA” i „NIEDZIELI”. (kalendarz niedzieli po 5 zł)

INTENCJE MSZALNE

4 – 9 styczeń 2022


WTOREK
4 styczeń 2022


8:00 – o powrót syna do Boga i Kościoła.

ŚRODA
5 styczeń 2022

18:00 [z NOWENNĄ] – o szybki powrót do zdrowia dla Sławomira, o łaskę wytrwałości dla Niego i rodziny.

OBJAWIENIE PAŃSKIE CZWARTEK
6 styczeń 2022

8:30 – śp. Krystyna Rachuta
(od Ani Pasikowskiej z rodz, Andrzeja Rachuty z rodz.)
11:30 – w pierwsze urodziny Gai o Bożą opiekę .

PIĄTEK
7 styczeń 2022

19:00 – Zmarli z wymienianek rocznych

SOBOTA
8 styczeń 2022

18:00 – śp. Władysław Szczepański
(od rodz Kołodziejów).

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
9 styczeń 2022

8:30 – śp. Tomasz Kurek
(od rodz. Łopatów Nowickich Majtasów).
11:30 – Za dusze w czyśćcu cierpiące.
REWIRSPRZĄTAJĄCY
GROTA, KRZYŻ NA JAŹWINACHJAŹWINY
KRZYŻ NA REKINICACH
KAPLICA PRZEDPOGRZEBOWA
I TEREN PRZY KAPLICY
REKINICE
POMNIK NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA
PRZEDBORÓW I
KRZYŻ OPODAL DAWNEJ SZKOŁY
KRZYŻ NA DROŻDŻYNACH

PRZEDBORÓW II
KLOMBPRZEDBORÓW III
CMENTARZ TEREN WOKÓŁ KOŚCIOŁA
DROŻDŻYNY
SKARPA PRZY KOŚCIELE I CMENTARZUBLOKI
DZIAŁKI
OBELISKWANDA
PARKING PARAFIALNYOSIEDLE