Ogłoszenia i intencje

Parafia pw. św. Idziego w Przedborowie

NIEDZIELA

CHRZTU PAŃSKIEGO

8 styczeń 2023

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
  3. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały naszą świątynię. Proszę o pomoc, by w najbliższą sobotę rodziny zamieszkałe pod nr domów Przedborów 14 i 15 aby uporządkowały świątynię. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – „OPIEKUNA i NIEDZIELI”.
  4. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – szczególnie „OPIEKUNA” i „NIEDZIELI”.

INTENCJE MSZALNE

9 – 15 styczeń 2023


PONIEDZIAŁEK
9 stycznia 2023

18:00 – śp. Weronika Stambuła
(od wnuczki Wioletty z mężem i prawnukami)

WTOREK
10 stycznia 2023
18:00 – śp. Bogdan Kowalek
(od Krawczyków z Przedborowa, od Mirosławy Rachuta z rodz, od rodz. Stambuła z Przedborowa).

ŚRODA
11 stycznia 2023
18:00 – śp. Kazimierz Olek (p)
(od rodz Majtasów i Nowaków z Rekinic)

CZWARTEK
12 stycznia 2023

18:00 – śp. Cecylia Szymczak (p)
(od wnuczki Honoraty z mężem Grzegorzem i dziećmi).

SOBOTA 14 stycznia 2023

18:00 – śp. Ignacy Rozalia Franciszek Krawczyk,
Ludwika Edmund Banasiak
2 NIEDZIELA ZWYKŁA
15 stycznia 2023

8:30 – śp. Danuta Jańczak (p)
(od pracowników działu technicznego firmy Pollena – kosmetyki i mydła naturalne, właściciela i pracowników firmy „ECS”).

11:30 – Za PARAFIAN;
śp. Czesława Otwiaska (p)
(od rodz. Otwiasków z Ostrowa, Kamińskich z Namysłaków, Andrzeja Lidii Otwiasków z Biskupic Zabarycznych ).
REWIRSPRZĄTAJĄCY
GROTA, KRZYŻ NA JAŹWINACHJAŹWINY
KRZYŻ NA REKINICACH
KAPLICA PRZEDPOGRZEBOWA
I TEREN PRZY KAPLICY
REKINICE
POMNIK NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA
PRZEDBORÓW I
KRZYŻ OPODAL DAWNEJ SZKOŁY
KRZYŻ NA DROŻDŻYNACH

PRZEDBORÓW II
KLOMBPRZEDBORÓW III
CMENTARZ TEREN WOKÓŁ KOŚCIOŁA
DROŻDŻYNY
SKARPA PRZY KOŚCIELE I CMENTARZUBLOKI
DZIAŁKI
OBELISKWANDA
PARKING PARAFIALNYOSIEDLE

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close