Ogłoszenia i intencje

Parafia pw. św. Idziego w Przedborowie

18 wrzesień 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
  2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Informuję, że dziś po Mszy ministranci kwestują na potrzeby ich utrzymania.
  3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  4. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2013 i do bierzmowania (roczniki ur: 2005, 2006, 2007). Od poniedziałku w zakrystii można pobrać kartę zgłoszeniową.
  5. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały naszą świątynię. Proszę o pomoc, by w najbliższą sobotę rodziny zamieszkałe pod nr domów Przedborów 59 i 60 aby uporządkowały świątynię. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – „OPIEKUNA i NIEDZIELI”.
  6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

2025 wrzesień 2022

19 wrzesień 2022

18:00 – śp. Łucja Rachuta (w roczn śm) Mieczysław Stanisław Rachuta.

20 wrzesień 2022
Świeci Andrzej Kim Taegon , Paweł Chong Hasang

18:00 – śp. Irena i Tadeusz Dajczer. (p)
(od rodz Marków Pawlaków i Dybów z Przedborowa).

21 wrzesień 2022
Święty Mateusz Apostoł

18:00 – śp. Wanda Gumienna (p)
(od wnuków Rafała Tomasza Damiana z rodz).

22 wrzesień 2022

18:00 – śp. Czesława Otwiaska (p)
(od Anny Wróbel z rodz, Marioli i Bernarda Korczaków).

24 wrzesień 2022

18:00 – śp. Jadwiga Stanisław Aksamscy w roczn śm i zm z rodz.
25 wrzesień 2022

8:30 – śp. Mirosław Sobczak (od rodziców).

11:30 – Za Parafian;
śp. Irena Walkowiak (od wnuka Dawida z żoną i dziećmi).
REWIRSPRZĄTAJĄCY
GROTA, KRZYŻ NA JAŹWINACHJAŹWINY