Ogłoszenia i intencje

Parafia pw. św. Idziego w Przedborowie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. Osobom, które przygotowały ołtarze. Dziękuję osobom niosącym sztandary i feretrony, dziękuję Panom Strażakom, Panu Organiście, Ministrantom i Lektorom, Dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich opiekunkom. Niechaj w tych wszystkich dobrych gestach będzie uwielbiony Bóg ukryty w Eucharystii.
  3. W tym tygodniu przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w czwartek Msza Św. o godz. 17.00. Poświęcenie wianków. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja eucharystyczna i Nabożeństwo przebłagalne przed figurą Serca Jezusowego. Proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Wandy. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały naszą świątynię. Proszę o pomoc, by w najbliższą sobotę rodziny zamieszkałe pod nr domów Przedborów nr 45 i 46 aby uporządkowały świątynię. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – „OPIEKUNA i NIEDZIELI”.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

INTENCJE MSZALNE

20 – 26 czerwiec 2022


PONIEDZIAŁEK
20 czerwiec 2022
18:00 – za zm z rodz Pietralczyków i Kwaśnych.

WTOREK
21 czerwiec 2022
Święty Alojzy Gonzaga
18:00 – śp. Seweryn Mądry i zm z rodz.

ŚRODA
22 czerwiec 2022

18:00 – za zm z rodz Klósaków Szymańskich Dziewięckich.

CZWARTEK
23 czerwiec 2022
17:00 – śp. Danuta Parnowska i zm z rodz (z racji imienin).

UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA
PIĄTEK
24 czerwiec 2022

18:00 – z prośbą o zdrowie


SOBOTA
25 czerwiec 2022

15:00 – Ślub: Anita – Krzysztof
17:00 Złoty Jubileusz Maria i Kazimierz
18:00 – śp. Stefan Schiller w roczn śm.
13 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 czerwiec 2022

8:30 – śp. Stanisława i Stanisław Dyba w 3 r śm.

11:30 – Za Parafian: śp. Wanda i Jan Zmuda i zm z rodz.

REWIRSPRZĄTAJĄCY
GROTA, KRZYŻ NA JAŹWINACHJAŹWINY
KRZYŻ NA REKINICACH
KAPLICA PRZEDPOGRZEBOWA
I TEREN PRZY KAPLICY
REKINICE
POMNIK NAJŚWIĘTSZEGO
SERCA PANA JEZUSA
PRZEDBORÓW I
KRZYŻ OPODAL DAWNEJ SZKOŁY
KRZYŻ NA DROŻDŻYNACH

PRZEDBORÓW II
KLOMBPRZEDBORÓW III
CMENTARZ TEREN WOKÓŁ KOŚCIOŁA
DROŻDŻYNY
SKARPA PRZY KOŚCIELE I CMENTARZUBLOKI
DZIAŁKI
OBELISKWANDA
PARKING PARAFIALNYOSIEDLE