Ogłoszenia i intencje

Parafia pw. św. Idziego w Przedborowie

CHRZTU PAŃSKIEGO

8 styczeń 2023

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
  3. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały naszą świątynię. Proszę o pomoc, by w najbliższą sobotę rodziny zamieszkałe pod nr domów Przedborów 14 i 15 aby uporządkowały świątynię. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – „OPIEKUNA i NIEDZIELI”.
  4. Zachęcam do nabycia wystawionej pod chórem prasy katolickiej – szczególnie „OPIEKUNA” i „NIEDZIELI”.

9 – 15 styczeń 2023

9 stycznia 2023

18:00 – śp. Weronika Stambuła
(od wnuczki Wioletty z mężem i prawnukami)

10 stycznia 2023
18:00 – śp. Bogdan Kowalek
(od Krawczyków z Przedborowa, od Mirosławy Rachuta z rodz, od rodz. Stambuła z Przedborowa).

11 stycznia 2023
18:00 – śp. Kazimierz Olek (p)
(od rodz Majtasów i Nowaków z Rekinic)

12 stycznia 2023

18:00 – śp. Cecylia Szymczak (p)
(od wnuczki Honoraty z mężem Grzegorzem i dziećmi).

SOBOTA 14 stycznia 2023

18:00 – śp. Ignacy Rozalia Franciszek Krawczyk,
Ludwika Edmund Banasiak
15 stycznia 2023

8:30 – śp. Danuta Jańczak (p)
(od pracowników działu technicznego firmy Pollena – kosmetyki i mydła naturalne, właściciela i pracowników firmy „ECS”).

11:30 – Za PARAFIAN;
śp. Czesława Otwiaska (p)
(od rodz. Otwiasków z Ostrowa, Kamińskich z Namysłaków, Andrzeja Lidii Otwiasków z Biskupic Zabarycznych ).
REWIRSPRZĄTAJĄCY
GROTA, KRZYŻ NA JAŹWINACHJAŹWINY