Duszpasterze

  • ks. Rafał Moraś od 1.07.2021
  • ks. Paweł Filipiak 1.07.2020 – 30.06.2021
  • ks. Aleksander Nawrocki 6.04.2017 – 30.06.2020
  • ks. Sławomir Grześniak 2001-5.04.2017
  • ks. Tomasz Dereziński 2000-2001
  • ks. Jan Stachowiak 1969-2000
  • ks. Wenancjusz Baraniak 1960-1969
  • ks. Jan Łuczak 1949-1960
  • ks. Aleksander Zieleniewski 1946-1949
  • ks. Marcin Nykiel 1940-1946
  • ks. Marian Rywolt 1938-1940
  • ks. Henryk Pankowski 01.07.1931-1938

W latach 1818-1931 parafia zarządzana była przez proboszczów mikstackich:

  • ks. Bonifacy Rosochowicz 1919-1931
  • ks. Franciszek Ruszczyński 1905-1919
  • ks. Antoni Zarzycki 1893-1905 (budowniczy obecnego kościoła)
  • ks. Józef Jurek 1892-1893
  • ks. J. Wawrowski 1886-1892
  • ks. Franciszek Iwaszkiewicz 1863-1886
  • ks. Wojciech Sierakowski 1860-1863
  • ks. Józef Poszwiński 1859-1860
  • ks. A. Koszula 1858-1859
  • ks. Symforyan Tomicki 1852-1858
  • ks. Antoni Klajnert 1850-1852
  • ks. M. Trodkowski 1841-1850
  • ks. Idzi Żgaliński (Żgliński) 1836-1841
  • ks. F. Pietrzykowski 1826-1836
  • ks. J. Bąkowiecki 1818-1826

Początkowo Przedborów należał do Ostrzeszowa, później od 1774 r. funkcje duszpasterskie pełnili kapłani z pobliskiego Chlewa.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close