Wizytacja pasterska: Bierzmowanie

W środę 10 kwietnia 2019 r. biskup Łukasz Buzun udzielił osiemnaściorgu naszym parafianom sakramentu bierzmowania. 

W imieniu ordynariusza kaliskiego ks. bp Edwarda Janiaka wizytację pasterską przeprowadził bp Łukasz Buzun. Podczas wizytacji, w której biskup przyglądał się wspólnocie parafialnej, odwiedził chorego przedstawiciela naszej parafii. Następnie odwiedził cmentarz parafialny, gdzie poświęcił pomnik ks. Jana Łuczaka i modlił się za spoczywających na cmentarzu. W Godzinę Miłosierdzia modlił się w naszym kościele razem z przedstawicielami grup duszpasterskich. Bp Łukasz odwiedził także mieszkających na terenie naszej parafii Mołdawian. Spotkał się również z Radą Parafialną. Punktem kulminacyjnym wizytacji oraz kończącym ją była Eucharystia, której przewodniczył wraz z kapłanami naszego dekanatu. Podczas tej Mszy św. wysłuchać można było sprawozdania wizytacyjnego ks. Proboszcza Aleksandra Nawrockiego. Biskup Buzun udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Na zakończenie bp Łukasz poświęcił obraz znajdujący się w kruchcie kościoła. Eucharystię uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Ostrzeszowa.

fot. Jacek Ryczkiewicz