Spotkanie z muzyką dawną

17 lutego w naszej parafii św. Idziego, Opata w Przedborowie gościła Martyna Bacik, która uświetniła Mszę św. pięknym śpiewem i grą utworów muzyki dawnej.
Po Eucharystii zagrała i zaśpiewała także kilka utworów. Dla pochodzącej z Ostrzeszowa Martyny Bacik muzyka jest bardzo ważna i poświęca jej dużo czasu. – Uczę się w Laboratorium Śpiewu i Mowy Radka Kota we Wrocławiu. Gram na fortepianie, gitarze, flecie poprzecznym oraz flecie prostym. Wykonuję muzykę rozrywkową, ale także muzykę dawną, głównie średniowieczną. Koncertuję w różnych kościołach w całej Polsce i za granicą. Występuję w kraju, ale często wyjeżdżam m.in. do Niemiec, Belgii oraz na Litwę. Dwa lata temu brałam udział w castingu na role Mieszka i Dobrawy w Gnieźnie. Dzięki temu castingowi co roku występuję w Gnieźnie na festiwalu kultury słowiańskiej „Koronacja królewska” w roli Dobrawy – powiedziała Martyna Bacik.