Odpust ku czci św. Stanisława

We wtorek, 8 maja nasza parafia przeżywała odpust ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył ks. dr Piotr Górski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

W homilii Ksiądz Rektor przypomniał, że każdy z nas powołany jest do świętości i wyjaśnił jej znaczenie w codziennym życiu. Całość homilii można wysłuchać na naszej stronie internetowej. Po Eucharystii w procesji z Najświętszym Sakramentem wyszliśmy z parafialnego kościoła pod Krzyż Jaźwińskiego i tam prosiliśmy w modlitwie o dobre urodzaje z racji przypadających właśnie Dni Krzyżowych.

Fot. Renata Jurowicz