Dożynki diecezjalne

Tegoroczne diecezjalne dożynki obyły się w niedzielę 25 sierpnia w Lutogniewie. Przedstawiciele naszej parafii reprezentowali dekanat mikstacki.

Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony podczas dożynek diecezjalno-powiatowych w Lutogniewie przewodniczył bp senior Stanisław Napierała. Modlił się z nim również ordynariusz bp Edward Janiak. Uroczystość połączono z dziękczynieniem za 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Razem z ks. proboszczem Aleksandrem Nawrockim na dożynki diecezjalne udali się przedstawiciele parafii. W tym roku do naszej parafii należało przygotowanie wieńca dożynkowego i reprezentowanie całego dekanatu mikstackiego.

Przed Eucharystią biskup kaliski Edward Janiak obejrzał wieńce dożynkowe przywiezione przez delegacje rolników z trzydziestu trzech dekanatów diecezji kaliskiej. Biskup podziwiał trud pracy, który rolnicy włożyli w przygotowanie wieńców.